اخبار و مقالات

ملک اکازیون

ویژگی های یک ملک اکازیون

هدف از نگارش این محتوا ﺁشنایی شما با ملک اکازیون است. در واقع اگر شما قصد خرید و اجاره ملک دارید و به مشاور املاک مراجعه کرده اید یا به هر دلیلی گذرتان به مشاور املاک ها خورده باشد مطمئنا واژه اکازیون و یا ملک اکازیون را شنیده اید. عموما وقتی که برای خرید و اجاره ملک و خانه ای وارد مشاور املاک می شوید بعد از گفتن شرایط و خواسته خود در مورد ملک مورد نظر، مطمئنا مشاورین املاک در فایل های موجود خود شروع به جستن می کنند تا بهترین مورد را به شما پیشنهاد دهند.

در این زمان و در بین مطرح کردن پیشنهاد مطمئنا ملکی با شرایط ویژه و مناسب شما که با اصطلاح ملک اکازیون خوانده می شود به گوشتان می رسد. به مانند این جمله ملک اکازیون با شرایط ویژه و قیمت عالی. در واقع یک ملک اکازیون دارای یک سری ویژگی های خاص و مناسب است که معمولا با شرایط مشتری همخوانی دارد. حال اگر شما نیز قصد خرید خانه و یا خرید و اجاره ملک دارید و می خواهید بیشتر با شرایط و ویژگی ملک اکازیون آشنا شوید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ملک اکازیون چیست؟

همان طور که اشاره نمودیم معمولا واژه اکازیون را در مشاوره های املاک به وفور می شنوید خصوصا اگر برای خرید و اجاره ملکی به این مکان ها مراجعه کرده اید. در واقع اکازیون در معنای لغوی یعنی شرایط ویژه و خاص و منظور مشاوره های املاک از این واژه یعنی ملکی که دارای شرایط بسیار خاص و ویژه است مثلا قیمتی پایین ‌تر از عرف منطقه دارد یا ملک مورد نظر در منطقه ای بسیار خاص قرار دارد. به طور کلی می توان گفت ملکی که  دارای شرایط ویژه و قابل ‌توجه باشد را اکازیون می‌گویند.

در واقع به دلیل داشت همین شرایط خاص و ویژه است که معمولا افراد به دنبال خرید خانه اکازیون هستند. حال شرایط یک خانه اکازیون چیست؟

خرید خانه اکازیون یعنی چه؟

به طور کلی بیشترین کاربرد واژه اکازیون در زمان خرید خانه است. همان طور که گفتیم به ملکی که دارای شرایط بسیار ویژه و خاص است ملک اکازیون می گویند. در واقع به خانه ای اکازیون گفته می شود که از نظر قیمت پایین تر و از نظر امکانات رفاهی بالاتر از دیگر املاک پیشنهادی است. در واقع ویژگی ملک اکازیون فقط به همین چند مورد ختم نمی شود از جمله دیگر شرایط یک خانه اکازیون شامل قیمت و ویژگی های خاص سازه و شرایط پرداخت و ساکنین ساختمان و .. می باشد.

تمایز ملک اکازیون چیست؟

اگر شما تمایل به خرید خانه اکازیون دارید و می خواهید بدانید که اصلا خانه اکازیون به چه خانه ای گفته می شود باید بدانید که خانه ای اکازیون است که از شرایط و ویژگی های خاصی برخوردار باشد. از جمله شرایط و ویژگی های یک ملک اکازیون عبارتند از:

قیمت مناسب:

یکی از مهم ترین شرایط خانه اکازیون داشتن قیمت مناسب و پایین نسبت عرف قیمت منطقه است. البته فقط قیمت پایین تر کفایت نمی کند بلکه باید توجه داشته باشید که ملک در کنار قیمت پایین از کیفیت مناسب سازه و امکانات آن نیز برخوردار باشد. به همین دلیل باید بدانید که تنها قیمت پایین، ملاک یک خانه اکازیون نیست.

قرار گرفتن در محله ای خاص از منطقه:

همان طور که می دانید همیشه در هر منطقه ای محله هایی وجود دارند که از سایر محله ها از امکانات و ویژگی های خاصی برخوردار هستند. به عنوان مثال این محله ها دارای بافتی نو و تازه ساخت هستند، دارای کوچه های عریض و زیبا هستند، ملک های موجود در این محله ها دارای شرایط و امکانات خاصی هستند و …

از این رو اگر خانه ای در این محله ها پیدا کردید مطمئن باشید که خانه اکازیون خود را یافته اید.

ویژگی خاص سازه:

در زمان خرید خانه اکازیون باید بدانید که این خانه باید یک سازه خاص باشد. مثلا دارای منظره و ویوی عالی باشد، طراحی داخلی شیک و مدرن داشته باشد، پارکینگ‌ های اضافی و انباری ‌های بزرگ و حیاط مشجر و پاسیوی بزرگ داشته باشد، از مصالح مرغوب و خاص ساخته شده باشد و …

قدرالسهم:

قدرالسهم دیگر ویژگی ملک اکازیون است و منظور از آن سهم هر واحد آپارتمانی از زمین اختصاصی کل ﺁپارتمان است. در واقع وجود قدرالسهم یا همان سهم اعیان از عرصه از مهم ترین ویژگی های یک خانه اکازیون است. در واقع زمانی که قصد خرید خانه دارید و می خواهید با این کار سرمایه گذاری کنید باید در نظر داشته باشید که ارزش گذاری میزان زمینی که در اختیار دارید نسبت به ارزش سازه بیشتر است. لذا در زمان خرید خانه باید به میزان قدرالسهم خود در ملک مربوطه توجه کنید.

شرایط پرداختی:

این مورد دیگر ویژگی ملک اکازیون است. در واقع ملک های اکازیون دارای وام های بانکی کم بهره هستند یا فروشنده برای این ملک ها شرایط خاصی را در نظر می گیرد. مثلا برخی از مالکین برای دریافت مابقی مبلغ ملک حاضر به تعویض با ملک یا ماشین و یا زمین و ویلا هستند.

از دیگر شرایط و ویژگی هایی که باید یک خانه اکازیون داشته باشد می توان به داشتن برنامه نظافت و سرایداری مشخص، مدیریت مناسب و مسئولیت ‌پذیر ساختمان، تعداد همسایه های مناسب با ساختمان، رعایت کردن فرهنگ آپارتمان نشینی و داشتن آرامش در ساختمان و داشتن همسایه های هم سطح اشاره کرد.

املاک تندیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *