اخبار و مقالات

نکات کلیدی در خرید خانه نوساز

 خرید خانه نوساز به دلایلی مانند حس نو بودن و همینطور دادن حس مالکیت و دیگر موارد بین مردمی که می خواهند خرید خانه و یا خرید مسکن انجام دهند بسیار پر طرفدار است معمولا افراد قبل از خرید مسکن معیارهای انتخاب خانه برای خود در نظر می گیرند اگر به دنبال خرید خانه باشند معیار های انتخاب خانه و اگر به دنبال خرید آپارتمان باشند معیارهای خرید آپارتمان را در نظر می گیرند البته خرید آپارتمان و هم خانه اگر نوساز باشد خیلی برای فرد بهتر بوده و این مطلب نیز بستگی به نوع ساخت خانه و شناخت از سازنده خانه دارد.

نکات کلیدی در خرید خانه نوساز

برای خرید خانه فرد باید نکات مهم در خرید خانه را رعایت کند در متن زیر راهنمای خرید خانه نوساز را برایتان آورده ایم:

معمولا خرید ملک نوساز به دو صورت انجام می شود

یک مورد به صورت ملک خام و دیگری ملک با تجهیزات اصلی، شما باید قبل از اینکه خانه را تحویل بگیرید با فروشنده و سازنده خانه گفت و گو کنید تا اگر از قبل شرط کردید که خانه با تجهیزات تحویل بگیرید خانه خام به شما تحویل ندهند در بعضی موارد فرد می خواهد خانه را مطابق سلیقه خود دکور کند با این شرایط می تواند خانه را خام تحویل بگیرد و یا با سلیقه خود سازنده خانه را تجهیز کند.

یکی دیگر از موارد راهنما خرید خانه مطمئن شدن از داشتن سند، پروانه ساخت یا زمان دقیق انتقال سند و سند تلفیقی است حتما باید قبل از امضای قرارداد از داشتن موارد بالا مطمئن شوید زیرا با نداشتن هر کدام از این موارد ممکن است خانه دچار مشکلی شود و هزینه های جدیدی برایتان بتراشد.

یکی از معیار های خرید آپارتمان و خانه این است که فردی متخصص در زمینه تاسیسات ساختمانی را استخدام کنید تا از کامل بودن تجهیزات و سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کند برخی از مشکلاتی که در خرید خانه نوساز برای فرد پیش می آید مشکلات موتور خانه، سیم کشی های برق، فشار آب، مشکلات تهویه و … هستند.

نکات داخلی در خرید خانه نوساز

خرید خانه نوساز

بعد از نکات کلی بالا در خرید خانه بخصوص ملک نوساز حال باید نکاتی که در داخل خانه رعایت شود را مورد بررسی قرار داد یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید خانه نوساز مورد توجه قرار می گیرد پنجره ها و محل قرار گیریشان است معمولا افراد به دنبال خانه های نورگیر می روند خانه باید پنجره هایی در محل مناسب داشته باشد تا نور به داخل بتابد و خانه را روشن کند مورد بعدی دوجداره بودن آن است برای اینکه انرژی اتلاف نشود خانه باید دارای پنجره ها دو جداره باشد.

کفپوش خانه مورد دیگری است که باید مورد بررسی قرار بگیرد کفپوش می تواند نوع مختلفی داشته باشد که هر کدام ویژگی و معایب خود را دارند شما باید هم طبق سلیقه و هم سبک زندگیتان این کفپوش ها را انتخاب کنید.

بنابراین دقت کنید؛

یکی از معیارهای خرید آپارتمان دوجداره بودن دیوار های ساختمان است زیرا در آپارتمان ها نباید صدا به بیرون برود تا برای دیگر همسایه ها مشکل ایجاد شود.

برخی از افراد خانه را برای زندگی مجردی می خواهد اما برخی دیگر برای زندگی همراه با خانواده می خواهند معمولا خانم خانه بعد از اینکه وارد خانه می شود؛ اول برایش آشپزخانه خانه مهم است آشپزخانه قلب خانه محسوب می شود بنابراین خانم ها باید ببینند آشپزخانه دلخواهشان چگونه است بعد اگر آشپزخانه مورد تاییدشان بود خانه را خریداری کنند.

لوله کشی خانه باید مورد بررسی قرار گیرد معمولا لوله کشی های آب در زیر راه پله و لوله کشی گاز در محل کنتور قرار دارد.

اگر برایتان مقاومت خانه مهم است پس باید هزینه بیشتری بپردازید متاسفانه امروزه بیشتر سازندگان در ساخت خانه دقت لازم را انجام نمی دهند و یا از تجهیزات مناسب بهره نمی برند بنابراین اگر برای خرید خانه نوساز نمی خواهید خانه مورد نظرتان در برابر زلزله و دیگر موارد مشکلی داشته باشد پس باید از سازنده مطمئن باشید.

پارکینگ و حیاط از مهم ترین موارد در خرید خانه نوساز است حیاطی با متراژ مناسب و دارای قسمت پارکینگ و یا آپارتمانی با پارکینگ مناسب از گزینه های خوب برای خرید خانه نوساز است.

تعداد طبقات، تعداد واحد های موجود در یک طبقه، داشتن راه پله با طول و عرض مناسب، داشتن آسانسور در صورت زیاد بودن طبقات از دیگر موارد خرید خانه نوساز است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

نکات کلیدی در خرید خانه

املاک تندیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *