اخبار و مقالات

خرید خانه

مواردی که باید برای خرید خانه در نظر بگیرید

مواردی که باید برای خرید خانه در نظر بگیرید

صرف نظر از اینکه خرید آپارتمان را برای سرمایه گذاری یا برای زندگی انجام می دهید، لازم است بدانید که خرید یک واحد آپارتمان به چیزی بیشتر از بررسی محل و قیمت نیاز دارد.

برای خرید آپارتمان بایستی نکات زیادی را مد نظر قرار داد و با وجود طیف گسترده ای از آپارتمان ها که در حال حاضر وجود دارد، شما برای انتخاب کار سختی را در پیش خواهید داشت.

اما قبل از تصمیم به خرید، با دقت به چک لیستی برای خرید آپارتمان که در این مقاله ذکر شده است نگاهی بیندازید.

چک لیست خرید آپارتمان

  • پارکینگ
پارکینگ

آیا برای آپارتمانی که قصد خرید آن را دارید، پارکینگ مشخصی دارید؟ آیا این پارکینگ در سند شما ذکر می شود؟

آیا پارکینگ کافی برای مهمانان وجود دارد؟ اگر خیر، آیا محل پارک مناسبی در اطراف آن آپارتمان موجود است؟ بخاطر داشته باشید که به دلیل ازدیاد خودرو در سطح شهر، بعید است که پارکینگ های زیادی در اطراف آپارتمان ها وجود داشته باشد.

این موارد جز سوالاتی است که باید برای پارکینگ مد نظر داشته باشید.

  • میزان سر و صدا
سر و صدا

میزان سر و صدای موجود در آپارتمان چه قدر است؟ خوب  است که در ساعات مختلفی از شبانه روز از آپارتمان و محله اطراف آن دیدن کنید تا میزان سر و صدا را ارزیابی کنید. به یاد داشته باشید که ممکن است همسایگان رفت و آمد زیادی داشته باشند و هر شب مهمانی برگذار کنند. توجه به همسایگان و محله باید در چک لیست خرید یک آپارتمان حضور داشته باشد.

  • نحوه جمع آوری زباله

به نظر می رسد که نحوه جمع آوری زباله در لیست خرید یک آپارتمان مورد ناچیزی باشد، اما مهم است که آن را مد نظر قرار دهید. قرار دادن هر روزه زباله ها در سطل زباله محله ممکن است کاری طاقت فرسا تلقی شود. همچنین در صورت وجود شوتینگ زباله، بایستی اطمینان حاصل کنید که این امر باعث ایجاد بوی نامطبوع در ساختمان نمی شود.

  • ساختار

مطمئناً در چک لیست خرید آپارتمان شما باید ساختار آپارتمان بررسی شود. آیا ساختمان از نظر ساختاری سالم است؟

همچنین موارد جزئی در ساخت و ساز مانند کیفیت عایق صوتی، تعداد و قرارگیری پریز برق و کیفیت کار کلی ساختمان را بررسی کنید.

  • میزان واحد های خالی در آپارتمان
آپارتمان

اگر خرید آپارتمان به عنوان یک سرمایه گذاری باشد، تعداد واحد های خالی فعلی چقدر است؟

این امر به شما ایده می دهد که اجاره سرمایه گذاری (واحد آپارتمانی) خود چه میزان آسان یا دشوار است. همچنین نشانه ای از کرایه ای که می توانید انتظار دریافت آن را داشته باشید برای شما فراهم می کند.

  • مستاجر یا صاحب خانه؟

اگر برای زندگی قصد خرید آپارتمان را دارید، باید بدانید که چه تعداد از واحد ها مستاجر می باشند؟ در حالی که این امر باعث تصمیم یا عدم تصمیم گیری برای خرید شما نمی باشد، اما دانستن آن مفید است.

اگر آپارتمان را به عنوان یک سرمایه گذاری خریداری می کنید، تعداد زیادی مستاجر نشان دهنده  محبوبیت این آپارتمان است. از طرف دیگر، اگر در حال خرید آپارتمان برای زندگی در آن هستید، سطح بالایی از مستاجر به معنای احتمال تغییر زیاد در قیمت اجاره می باشد.

  • امکانات
امکانات آپارتمان

امکانات آپارتمان باید در چک لیست خرید شما باشد! آیا این آپارتمان نزدیک به امکاناتی است که برای شما مهم است؟ برخی از این امکانات می تواند شامل مدارس، فروشگاه ها، پارک ها، وسایل حمل و نقل عمومی یا امکانات ورزشی باشد. شما می دانید خانواده شما به چه امکاناتی نیاز دارد.

  • فضا و متراژ واحد آپارتمانی

آیا این واحد از تعداد و طراحی اتاق ها متناسب با نیاز شما برخوردار است؟ در صورت داشتن فرزندان یا در صورت انجام برخی کارها در خانه، ممکن است شما به فضای بیشتری برای زندگی نیاز داشته باشید. پس این موضوع را هنگام خرید خانه مد نظر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *