اخبار و مقالات

روف گاردن

روف گاردن

داشتن باغچه و عملی کردن ایده های باغبانی در محیطی که فاقد حیاط پشتی است ممکن است دشوار باشد. اما ما اینجا هستیم تا راه حل های جایگزین برای مسائل مربوط به طراحی خانه شما را ارائه دهیم. این پست  فضای اشغال نشده بالای ساختمان شما را یادآوری می کند که می تواند به یک منظره ی زیبای شهری تبدیل شود.

همانطور که احتمالاً تصور می کنید ، ساخت باغ پشت بام خود به آسانی کاشت بوته ها در زمین نیست، اما با تحقیق، برنامه ریزی و عزم مناسب، چنین پروژه ای می تواند سبک زندگی شما را به طور قابل توجهی ارتقا دهد. اگر آماده شروع این ماجراجویی خیره کننده هستید، عکس های زیر باید برای شما در تصمیم گیری در مورد طراحی کلی باغ جدیدتان الهام بخش باشند.

هنگامی که باغ پشت بام خود را در ذهن خود ساختید، مسیر را برای اجرا روشن کنید.

 • با سازنده یا پیمانکار خود مشورت کنید تا ببینید آیا سقف شما می تواند فشار خاک، ظروف و غیره را نگه دارد.
 • اقدامات ایمنی را انجام دهید
 • برای محافظت از گیاهان در برابر سقوط اشیا نرده ها و پناهگاه های مینیاتوری نصب کنید (برای مثال اگر ساختمان های بلندتر شما را محاصره کرده باشند).
 • تحقیق در مورد نوع گیاهانی را که می توانید پرورش دهید شروع کنید و با یک متخصص در مورد نگهداری صحبت کنید.
 • نصب آبپاش مخصوصاً در تابستان ایده بسیار خوبی است.
روف گاردن

نکاتی که در طراحی روف گاردن باید آنها را در نظر بگیرید:

سقف یک محیط کاملا متفاوت از سطح زمین است. در واقع ، شما احتمالاً می خواهید قبل از شروع پروژه ای مانند این از کمک های تخصصی برخوردار شوید.

مزایای ساخت روف گاردن:

 • هزینه های تهویه مطبوع خود را کاهش دهید
 • هزینه های گرمایشی خود را کاهش دهید
 • زیستگاهی برای پرندگان ، پروانه ها و زنبورهای عسل ایجاد کنید
 • فضای بیرونی را برای لذت بردن فراهم کنید
 • زیبا سازی محیط ساخته شده
 • کیفیت هوا را بهبود ببخشید
 • به شما اجازه می دهد تا غذا پرورش دهید

چه چیزی طراحی روف گاردن را متفاوت می کند؟

ابتدا آب و هوای پشت بام را در نظر بگیرید که شدت آن نسبت به سطح زمین بسیار بیشتر است. در تابستان اغلب هوا بسیار آفتابی و گرم است. اما اگر ساختمان های مجاور بلند هستند ، باغ می تواند در تمام روز سایه  باشد ، که برای بسیاری از گیاهان بسیار تاریک است ، یا به سرعت از سایه ی عمیق به آفتاب شدید تبدیل شود.

طراحی یک تراس پشت بام لوکس

هرگز از خاک باغچه معمولی  برای روف گاردن استفاده نکنید. خیلی سنگین است و آب را به خوبی نگه نمی دارد یا زهکشی ضعیفی را ارائه می دهد. در ظروف خود از یک خاک مصنوعی سبک که اغلب soilless mixنامیده می شود استفاده کنید.

برای ساختن برخی از صفحات چوبی یا مشبک در سمت بادگیر گیاهان خود برنامه ریزی کنید. شبکه همچنین می تواند سایه ای ایجاد کند.

روف گاردن

راهنمایی و پشتیبان باغ پشت بام

آبیاری قطره ای اتوماتیک را نیز نصب کنید. گیاهان در روف گاردن نسبت به گیاهان موجود در زمین به آبیاری مکرر بیشتری نیاز دارند. خورشید ، گرما و باد نیاز آب را تشکیل می دهند. در تابستان تابستان ، اگر زودتر نباشد ، باید حداقل روزی یک بار و در هوای بسیار گرم ، دو بار در روز آب دهید. حفظ این برنامه تقریباً غیرممکن است هر روز در تمام فصل ، به همین دلیل سیستم قطره ای بسیار مهم است.

در آخر ، ضروری است که شما از صاحبخانه یا هیئت تعاون ساختمان و کمیسیون برنامه ریزی محلی تأیید بگیرید. این کار احتمالاً مستلزم این هستند که سقف شما توسط یک مهندس یا معمار مورد بررسی و تأیید مجوز قرار گیرد ، وی تغییرات لازم در سطح سقف و محدودیت های وزن سازه ها ، ظروف و گیاهان را برای شما تعیین می کند.

پس از دریافت تأیید، استخدام یک طراح باغ واجد شرایط را که متخصص در باغ های بام است ، به ویژه اگر تجربه محدود باغبانی دارید ، در نظر بگیرید.

با بیان این موارد، ما برای شما یک برنامه ریزی سرگرم کننده و توسعه یک روف گاردن عالی آرزو می کنیم – لطفا نحوه کار را با ما در میان بگذارید

گردآورنده: املاک تندیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *