اخبار و مقالات

جزیره و کانتر

تفاوت جزیره و کانتر

آشپزخانه برای بسیاری از افراد قلب خانه محسوب می شود.  در هنگام طراحی آشپزخانه مردم معمولاً از متخصصین طراحی می پرسند یک جزیره برای آنها بهتر است است یا یک کانتر؟

 برای بسیاری از آنها پاسخ به

  • سایز آشپزخانه
  • و ابعاد بستگی دارد. 

برای بعضی آشپزخانه ها هردوی این گزینه ها قابل استفاده هستند. 

در این نوشتار به بررسی تفاوت های جزیره با کانتر می پردازیم.

 جزیره در آشپزخانه

 یک جزیره به کلانتری گفته می شود که به تنهایی معمولاً در مرکز آشپزخانه قرار داشته باشد.  جزیره به هیچ دیوار کابینت یا چیز دیگری وصل نیست.  جزیره کاربری زیادی به آشپزخانه شما اضافه می کند. 

  • چراکه می تواند از فضای تلف شده در وسط آشپزخانه استفاده کرده باشد. 
  • همچنین شما می توانید صندلی هایی به آن اضافه کنید در این صورت تقریباً نیاز شما برای صندلی هایی در اتاق نشیمن رفع می شود. 

جزیره معمولاً در آشپزخانه هایی استفاده می‌شود که به شکل مربع باشند.  چون وقتی آشپزخانه به شکل مربع باشد فضای بیشتری در مرکز آن نسبت به حالت مستطیلی وجود دارد.

 جزیره در آشپزخانه

 کانتر در آشپزخانه

 یک کانتر در آشپزخانه مفهومی شبیه جزیره دارد.  از این لحاظ که به شما فضایی برای قرار دادن اشیای مختلف ارائه می دهد و بسیاری از اوقات شما می توانید به آن صندلی اضافه کنید. 

تفاوت اصلی این دو مفهوم با یکدیگر این است که کانتر در یکی از ابعاد خود به دیوار وصل است. یعنی در واقع کانتر حداکثر در سه طرف قابلیت استفاده دارد. 

این برای آشپزخانه هایی که مستطیل شکل هستند و طول زیادی دارند مناسب است.

همچنین برای آشپزخانه هایی که در مجاورت اتاق نشیمن هستند می توانند یک جدا کننده ی عالی برای دو فضا باشند.

کانتر در آشپزخانه

ترکیبی از هر دوی این ها

اختصاص دادن هر یک از این ها به آشپزخانه ی شما می تواند کاربری بسیار بهتری ببخشد. اگر شما فضای کافی داشته باشید و آشپزخانه ی تان بزرگ باشد می توانید ترکیی از هر دو را برای یک آشپزخانه ی خاص داشته باشید.

گردآورنده: املاک تندیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *